A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад загальної середньої освіти
I-III ступенів "Успіх"
Новобогданівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області

Історія школи

У 1963 році в  селі Новобогданівка з’явилась нова, світла, затишна школа. Вона мала просторі кабінети, спортивний і актовий зали, їдальню, столярну та слюсарну майстерні.  Відкриття школи стало святом для дітей і батьків. Майже півтори тисячі учнів навчались у дві зміни.  З перших днів в школі працювали  чудові вчителі, які відрізнялись великою інтелігентністю, завжди турбувалися про своїх  вихованців, займалися не тільки викладацькою діяльністю, але і вихованням у підростаючого покоління любові до Вітчизни, рідної землі. 

Йшли роки, наповнені різноманітним, цікавим, творчим життям. Учні приймали активну участь в громадському житті. Збирали макулатуру і металобрухт. Брали участь у трудових десантах по благоустрою території, для шкільної їдальні  вирощували овочі в шкільній теплиці, допомагали  колгоспу «Авангард» в  збиранні урожаїв. Цікавими булиспортивні змагання і турніри, зустрічі з ветеранами. З вогником школярі приймали участь в поетичних вечорах, різноманітних конкурсах і оглядах. В школі діяло багато гуртків, але особливим був музичний. Його незмінним  керівником був Дуйловський Олександр Ілліч. Урочисті заходи відбувалися під супровід великого духового оркестру. Двічі на рік відбувалися академічні концерти, в яких брали участь  хор вчителів, хор учнів, ансамбль баяністів, який нараховував до 20 музикантів.

6 травня 2004 року техногенна катастрофа, яка трапилася на території сусідньої 275 бази зберігання артилерійських боєприпасів, змінила життя села. Але, як говориться: не було б щастя… Допомога, яка прийшла зі сторони вищого керівництва, перетворила Новобогданівську школу до рівня європейських стандартів. Всього за три місяці літа школу відбудували заново і уже 1 вересня 2004 року учні школи увійшли в будівлю з новими стінами, новими партами, новими меблями, з прекрасними умовами для навчання.

З 2007 року  Новобогданівська школа перейшла на українську мову викладання.

За більш ніж півсторіччя за кермом школи, віддаючи всі свої сили, розум, енергію та любов, знаходились директори: Пищі-Муха Олександр Степанович, Ярошенко Ніна Іванівна, Акулов Віктор Пилипович, Неволько Микола Харитонович,  Старченко Сергій Володимирович,  Скороход Ганна Іванівна.

За 55 років  школа дала путівку в життя більш ніж чотирьом тисячам випускників, серед яких 55 золотих і 38 срібних медалістів. Серед них вчені і лікарі, вчителі і економісти, будівельники і інженери,   юристи і адвокати, співробітники МНС і ДПС…Школа по праву пишається своїми випускниками, зі всіма чекає на зустріч і бажає їм тільки успіхів, тільки звершень, тільки перемог.

Створення Новобогданівської селищної об’єднаної  територіальної громади  стало щаблем для серйозної модернізації школи. На сесії ОТГ було прийняте рішення про утворення опорного навчального закладу на базі Новобогданівської загальноосвітньої школи. Його філіями затверджені три школи: Відродженська та Старобогданівська І-ІІ ступенів і  Троїцька І ступеню. Так в освітянському просторі громади в липні 2018 року з’явився Комунальний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів « Успіх». Для учнів відкриті можливості очної, екстернатної, вечірньої, індивідуальної, інклюзивної  форм здобуття освіти.

На цьому можна було б поставити крапку. Але історія нашої школи продовжується… Нинішні учні, вчителі, батьки продовжують вписувати в шкільний літопис нові славні сторінки тепер уже Комунального закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Успіх» Новобогданівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області.

 

Створення спроможної освітньої мережі КЗ ЗСО І-ІІІ ст. ;

 

 


 

Дата: від до Скинути

Історична довідка

До 1961 року на території с. Новобогданівка було дві школи, які мали 7 навчальних корпусів, розкиданих по всьому селу. Перша сільська школа,була семирічна. Вона складалася з двох корпусів - молодші школярі навчалися в початковій школі, яка знаходилася по вулиці Леніна (нині Центральна), пізніше в цій будівлі розташовувалася сільська бібліотека. Старшокласники вчилися в іншій будівлі школи, яка перебувала неподалік, по вул. Пушкіна. Нині цієї будівлі вже не існує. У довоєнний часв Новобогданівці була друга школа, Залізнична. Складалася вона з двох корпусів. Ось в цю будівлю, по вул. Шевченка № 11 і в будівлю, що стоїть поруч, поспішали на заняття учні. У двоповерховій - старшокласники, в одноповерховій - учні 1-5 класів.

09:41 27.02.2019

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора