Разом, крок за кроком

Інклюзивна освіта

Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу.
Інклюзивна освіта в Україні: разом крок за кроком

Одним із головних завдань інклюзії є відгук на широкий спектр освітніх потреб в шкільному середовищі та  поза його межами.

В основу інклюзивної освіти покладена ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей, яка забезпечує однакове ставлення до всіх людей, але створює спеціальні умови для дітей з особливими потребами.

В нашому закладі діє 6 класів з інклюзивною формою навчання.

Діти отримують додаткові заняття з психологом, дефектологом, логопедом.

На уроках, окрім вчителя, дітей супроводжує асистент, який надає будь - яку необхідну допомогу.

Додаткові заняття проходять в ресурсній кімнаті, яка оснащена кінетичним піском, тренажерами для розвитку уваги, пам'яті, уявлення, дрібної моторики та усім необхідним для гармонійного розвитку дитини.

Діти залюбки відвідують заняття та радіють своїм успіхам разом з вчителями.

Які існують переваги інклюзивної освіти?
1.     вищий рівень соціальної взаємодії з ровесниками (порівняно з дітьми, що знаходяться у спеціальних школах);
2.     покращення соціальної компетентності й комунікативних навичок;
3.     вища академічна успішність (за рахунок більш насичених навчальних програм);
4.     соціальне прийняття дитини; дружні зв’язки з ровесниками.

У сучасному світі інклюзивну концепцію застосовують у більшості розвинених країн. За статистичними даними, таке навчання є офіційно закріпленим напрямком освіти у 75% держав.